תוספי מזון לשיפור חיי המין בגילאים מתקדמים

בריא-בכל-גיל

כידוע, ככל שהשנים עוברות תוחלת החיים הממוצעת עולה ועולה באופן משמעותי. באופן טבעי, עם הגיל וככל שהוא מתקדם עולה חשיבות השמירה על הבריאות וזה כולל את הבריאות והכושר המיני. הידע הרב שהצטבר בעולם הרפואה נותן אפשרות למי שהגיע והגיעה לגיל השלישי להפיק הנאה משגרה בריאה ומהנה גם בתחום המיני, ולא לוותר על שום פעילות התורמת לאיכות חיים טובה. בין השאר, תורמים ליכולות הגבוהות אף אחרי גילאי 60 ואף אחרי גילאי 70, 80 ו-90 תוספי התזונה הבאים.

פיקנוגינול

תוסף שמבוסס על גבי קליפת עץ אורן שגדל במקום דרום מערב צרפת ועל הבנה שהיה בעבר יש את עד כה ברשות שבטים אינדיאנים טרם עשורים רבים. הפיקנוגינול זה נוגד חמצון מועיל במידה רבה מאוד וגם עשיר בביופלבנואידים ששומרים על גבי אמצעי הדם ובנוסף משפרים את תפקודם – ועל למרבה ההפתעה אף הפיקנוגינול מחדיר אנרגיה את האון הגברי.

גינקו בילובה

גינקו בילובה זה ספציפי הצמחים הנפוצים במידה הרבה ביותר ברפואה הסינית. קיימים עבורו איכויות אנטי דלקתיות ובגלל זה זה מפחית את החולי בגיל השלישי, וכולי פעילות חשובה שיש לו הנה הגנה על גבי הקרום בתאי עצב (ישנם מחקרים שתומכים בטענה שעל פיה הגינקו בילובה מפחית את הסיכון ללקות באלצהיימר ומעכב את השתכללות המחלה, וישנם אף מחקרים שאינם מצאו קשר). מכל פנים זה מפתח את תפקוד הזיכרון והמוח בכלליות.

גינקו בילובה זה נוגד חמצון מוצלח ובכך נותן אפשרות תהליכי אנטי אייג’ינג. נחשב לבעל אפקט ממריץ מחד גיסא ומפוגג מתחים מצד 2, בזכות הניצול הטוב הרבה יותר עבור החמצן בדם, וכולי תוכן כדאי אודות צמח/תוסף זהו זה שהגינקו בילובה מחדיר אנרגיה את אמצעי הדם ובכך מפחית את הסיכון לבעיות זקפה.

ויטמין B12

רמה נמוכה מההכרחי עבור ויטמין B12 – תופעה נפוצה באופן יחסי בגיל השלישי עקב השינויים בהרגלי הלעיסה – עלולה לשנע לרמה גבוהה מאוד עבור חומצה אמינו בשם הומוציסטאין ואיתה לסיכון יחסית גבוה לאלצהיימר. מחסור ב-B12 אדם אף לחולשה ועייפות, ועל למרבה ההפתעה קושי הולך וגדל להפיק הנאה מפעילויות פנאי אהובות, ועוד תופעה שמקושרת לירידה בכמות הוויטמין החיוני הזה היא דיכאון ו/או אי שקט.

ג’ינסנג

ג’ינסנג מספק פתרון אפקטיבי במידה רבה מאוד לירידה שעלולה להתרחש ברמת החשק המיני בגילאים בוגרים. הסיבות הפרטיות העיקריות לתופעה זאת הינן הפחתה ברמות האסטרוגן והטסטוסטרון, עייפות, תחלואה מוגברת באופן יחסי וכולי. הצמח ממשפחת הקיסוסיים מגביר את רמות האנרגיה והערנות, מחדיר אנרגיה את המערכת החיסונית ומפחית תחלואה, משקיט את מערכת העצבים ומחזק את האון המיני אצל גברים בזכות שפע הגינסנואידים שרואים במסגרתו – נוגדי חמצון שמעודדים את גוף האדם להפריש חמצן חנקתי (שמרחיב אמצעי דם במקום עבור איבר המין).
פעילות חשובה אחרת עבור הג’ינסנג הנה תרומה לתפקוד תקין עבור הכבד ולניקוי רעלים מהגוף.

ויטמין D

הסידן האמורפי של Density לכשעצמו עלול לא להספיק: רמה נמוכה מדי של ויטמין D – ואצל קשישים שממעטים לצאת מהבית ועל כן לא נחשפים לשמש זוהי תופעה רווחת – פוגעת ביכולת של הגוף לספוג את כל סוגי הסידן. בהתאם מומלץ לוודא שגם הרמה של ויטמין חיוני זה תקינה, ובמידת הצורך להשתמש בתוסף. עוד כדאי לדעת שיש מחקרים שמצאו קשר בין רמה נאותה של ויטמין D לבין סיכוי מופחת ללקות בסוגים שונים של סרטן.
חשוב מאוד: צריכת תוספי תזונה בכל גיל, ובפרט אצל קשישים, מחייבת התייעצות עם רופא כמו במקרה של תכשירי קמגרה.

סידן

ככל שאנחנו מתבגרים, כך צפיפות העצם פוחתת ועל כן גברים ונשים בגיל השלישי מועדים יותר לשברים. הסיבה העיקרית לכך היא שינוי מאזן הסידן בגוף – באופן טבעי גוף האדם בונה ומפרק את העצמות כל הזמן, אבל עם השנים קצב הבנייה יורד וקצב הפירוק עולה.
על-מנת למזער את הסיכון לשברים, ולפגיעה המשמעותית באיכות החיים בעקבותיהם, חשוב לצרוך תוסף סידן שיהווה תחליף יעיל ליכולת הטבעית של הגוף. המוצר האידאלי הוא הסידן האמורפי של Density, וזאת בזכות הספיגה הגבוהה מאוד שלו (בין פי שניים לפי 4. 5 בהשוואה לסידן מהדור הישן).

תכשירים נוספים לשיפור התפקוד המיני

הקמגרה לא זקוקה לשום חיזוק נוסף. זהו פתרון מלא לשיפור התפקוד המיני. צריכה של קמגרה יחד עם תרופות אחרות או אפילו תכשירים טבעיים לשיפור האון – ברוב המקרים שילוב זה גורם להשפעה מוגברת ולתופעות לוואי משמעותיות. בייחוד יש לשים לב למוצרים שמשפיעים על זרימת הדם. צריכה שלהם יחד עם ג'ל קמגרה מעלה את הסיכון לפתח זקפה ממושכת וכואבת המצריכה טיפול רפואי.

מיץ אשכוליות ומיץ רימונים

מיץ אשכוליות ומיץ רימונים – יחד עם קמגרה הם עלולים לגרום לתופעות לוואי קשות ולעתים אף מסוכנות, כולל כאבי ראש, קשיי עיכול, הסמקה, הפרעות ראייה והפרעה בקצב הלב. מיצים אלה מעלים את רמת התרופה בדם ולכן רצוי להימנע מהם כל עוד אתם בהשפעת הקמגרה.

בנוסף – ברוב המקרים, קמגרה מתחילה לפעול אחרי 10 דקות עד חצי שעה, אך אם תצרכו את התכשיר עם מיץ אשכוליות, הוא יפעל באיחור, מה שמגביר את הסיכון לתופעות לוואי קשות (וכמובן גם לאכזבה).

צמחי מרפא המשפיעים על הלב

חילבה, לוען, ציפורני השטן, עוזרד, דבקון לבן, ילקוט הרועים, זנב הארי ואצבעונית ארגמנית (דיגיטליס)

מכיוון שתרופות לחיזוק הזקפה מגבירות את הסיכון לתופעות לוואי הקשורות ללב וכלי הדם, השילוב עם הצמחים הנ"ל עלול להיות מסוכן ולכן לא מומלץ לצרוך תוספים צמחיים שיגבירו את הסיכון לבעיות אלו.

Facebook
Twitter
LinkedIn
צוות קמגרה אונליין

צוות קמגרה אונליין